Hlavní obsah
 

Syrští vzbouřenci ovládli strategické letiště

Syrští vzbouřenci v pátek oznámili, že po týdnech bojů plně ovládli klíčové strategické letiště Taftanáz u Idlíbu. Videa zachycují rebely pohybující se v areálu základny, kam vjeli s obrněným transportérem, uvedla BBC. Je to první velká letecká základna, kterou rebelové ovládli.

 
Syrští vzbouřenci ovládli strategické letiště

O letiště sváděli vzbouřenci ze Svobodné syrské armády tvrdé boje s vládními jednotkami. Letiště sloužilo bitevním vrtulníkům útočícím na vzbouřence na severu země i pro zásobování.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Syrští rebelové tvrdě bojovali o letiště Taftanáz

Video: Reuters

Syrští bojovníci při obléhání letiště Taftanáz

Foto: Reuters

List USA Today uvedl, že se vzbouřencům, podařil průlom ve středu v noci a ve čtvrtek už měli pod kontrolou polovinu základy a zmocnili se i několika vrtulníků. Jeden z rebelů ale přiznal, že v bojích utrpěli ztráty.

Mily Mi-8 syrské armády na letišti Taftanaz

Foto: Handout, Reuters

Ve čtvrtek večer podniklo syrské letectvo na základnu nálet.

Syrští vzbouřenci u Taftanázu

Foto: Reuters

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Rebelové v poslední době útočí na letiště, protože syrská vláda využívá absolutní vzdušné převahy, aby jim bránila v postupu.

Dým stoupá z areálu letecké základny Taftanáz.

Foto: Reuters

Ofenzivu proti Taftanázu zahájili v listopadu. Odhaduje se, že se akce účastnilo asi 700 bojovníků vzbouřenců. Byli mezi nimi i radikálové ze skupiny Džabát al-Nusra, která je navázaná na Al-Káidu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků