Hlavní obsah
Syrští vojáci oslavují postup. Foto: SANA/Handout , Reuters

Syrští povstalci vyhnali bojovníky Islámského státu ze strategického města ar-Raj

Syrští povstalci dobyli ve čtvrtek téměř celé město ar-Raj v provincii Halab na hranici s Tureckem, které bylo hlavní baštou organizace Islámský stát (IS) v oblasti. Radikálům sloužilo jako hlavní vstupní bod do Turecka. Oznámila to syrská exilová organizace SOHR.

Syrští vojáci oslavují postup. Foto: SANA/Handout , Reuters
Syrští povstalci vyhnali bojovníky Islámského státu ze strategického města ar-Raj

"Zdá se, že všechny strany konfliktu v Sýrii zaměřují své operace proti Islámskému státu - ať už jde o rebely, režim nebo Kurdy," uvedl ředitel SOHR Ramí Abdar Rahmán.

Jde o další ztrátu, kterou islamisté utrpěli po nedávném získání Palmýry. Město ar-Raj, dobývané dva dny, bylo podle SOHR "jedním z posledních míst, kudy IS vstupoval a odcházel z Turecka". Boje se odehrály pod velením vzbouřenecké Svobodné syrské armády, kterou podporují Spojené státy americké.

Osmnáct osvobozených vesnic

Islámský stát ztratil podle agentury AFP za posledních deset dnů v provincii Halab nejméně 18 vesnic, které dobyli rebelové.

V Sýrii sice platí od 27. února příměří, bojů s radikály se ale netýká. OSN zprostředkovává od ledna mírové rozhovory, které mají přinést dohodu o přechodné vládě, jež připraví novou ústavu a volby. Konala se zatím dvě kola, třetí je ohlášeno na příští týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků