Hlavní obsah
Bojovníci Svobodné syrské armády Foto: Reuters

Sýrie pomocí tanků obsadila hraniční přechod s Izraelem

Syrští povstalci obsadili ve čtvrtek hraniční přechod v demilitarizované zóně mezi Izraelem a Sýrií. Informovala o tom agentura AFP, která se odvolává na izraelský vojenský rozhlas. Syrská armáda poté nasadila tanky, aby přechod na Golanských výšinách dobyla zpět, což se jí povedlo, uvedla BBC.

Bojovníci Svobodné syrské armády Foto: Reuters
Sýrie pomocí tanků obsadila hraniční přechod s Izraelem

Syrská armáda nasadila tanky a obrněná vozidla, jež byla využita v bojích o město Kunajtra, které u přechodu leží. O to svádějí rebelové se syrskou armádou těžké boje.

Po dobytí přechodu bylo několik zraněných syrských vojáků převezeno k ošetření do nemocnice v severoizraelském Safedu. Izrael v posledních třech měsících hospitalizoval nejméně 16 lidí zraněných při bojích v Sýrii.

Izrael vývoj za hranicemi pečlivě sleduje, protože se obává útoků islámských radikálů, kteří se podílejí na ozbrojeném boji proti režimu prezidenta Bašára Asada.

Foto: David Ryneš, Novinky

Mezitím šéf teroristické sítě Al-Káida Ajmán Zavahrí vyzval islámské povstalce v Sýrii, aby zabránili situaci, kdy by v Damašku po očekávaném pádu Asadova „zločineckého“ režimu vznikla nová vláda, sloužící zájmům USA a Izraele. Ve zvukové nahrávce, zveřejněné ve čtvrtek na internetu, vyzval radikály, aby neskládali zbraně a neopouštěli bitevní pole, dokud  v Sýrii nevznikne islámský stát. Jejich boj podle něj oživuje naději na osvobození Palestiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků