Hlavní obsah

Nejméně 28 lidí přišlo o život a 57 bylo zraněno při nedělním sebevražedném atentátu před policejní akademií v centru Bagdádu. S odvoláním na policejní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Podle jiných bezpečnostních zdrojů, které cituje agentura AP, může být mrtvých až 30.

Sebevrah na motocyklu zabil v Bagdádu 28 lidí

Útok byl spáchán ve chvíli, kdy se před budovou akademie scházeli policejní rekruti. Atentátník do davu najel na motocyklu a odpálil pás s trhavinami, který měl připnutý na těle.

Velkou část mrtvých a zraněných tvoří policisté a absolventi policejní akademie. Na místě byla roztroušena roztrhaná těla obětí a policisté těžko určovali jejich identitu.

Výpovědi o počtu obětí se liší. Podle některých policistů bylo zabito 28 lidí, jiní tvrdí, že jich bylo až 30. Před stejnou budovou zemřelo v prosinci při sebevražedném útoku 33 lidí.

Oblíbeným cílem jsou rekruti

Násilností v Iráku v poslední době ubývá, sebevražední atentátníci si ale ve snaze narušit bezpečnost v zemi nezřídka vybírají za terč policisty a absolventy policejních akademií.

"Víme, že rekruti jsou oblíbeným terčem sebevražedných atentátníků. Říkáme jim, aby se shlukovali v malých skupinách, ale oni tomu nevěnují pozornost... A tohle je výsledek," řekl jeden ze zástupců akademie, jenž si nepřál být jmenován.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků