Hlavní obsah
 

Rakku bombardují USA i Rusko, tvrdí SOHR. Při náletech už zemřelo 25 civilistů

Při náletech na syrské město Rakka, které je de facto hlavním městem Islámského státu, zemřelo 25 civilistů včetně šesti dětí. Uvedla to v úterý exilová organizace SOHR, která situaci v Sýrii sleduje z Londýna s tím, že není možné určit, kdo bombardoval.

 
Rakku bombardují USA i Rusko, tvrdí SOHR. Při náletech už zemřelo 25 civilistů

Rakka je střediskem stejnojmenné severosyrské provincie, kde má organizace Islámský stát hlavní stan. Ve městě zůstává 300 tisíc civilistů, které podle agentury AFP chtějí džihádisté použít jako živé štíty.

Syrská armáda se svými spojenci, k nimž patří ruské letectvo, zahájila 3. června ofenzívu proti radikálům ve městě Tabka, jež leží 50 kilometrů západně od Rakky. Radikálům se v minulých dnech podařilo útoky odrazit. Podle SOHR je na straně syrské armády 40 mrtvých.

SOHR dále upozornila, že na pozice Islámského státu v zemi útočí syrská a ruská letadla i stroje mezinárodní koalice vedené Spojenými státy.

Podobná situace je v sousední provincii Halab, kde se Islámskému státu podařilo v pondělí znovu obsadit vesnice kolem města Manbidž. Město obléhají povstalecké jednotky, jež bojují proti Islámskému státu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Noční nálety na Halab

Video: AP

Jejich koalice se nazývá Demokratické síly Sýrie (SDF) a IS na její pozice v úterý zaútočil s pomocí tří sebevražedných atentátníků. Manbidž leží na křižovatce silnic, jimiž IS dopravuje ke svým jednotkám zásoby od turecké hranice. Radikálové město drží od roku 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků