Hlavní obsah
 

Pouštní rezervaci Evrona znečistila ropa

Poblíž izraelského rudomořského přístavu Ejlat uniklo v noci na čtvrtek z poškozeného ropovodu několik tisíc litrů ropy. Znečistila pouštní rezervaci Evrona. List The Jerusalem Post napsal, že jde o jednu z nejhorších ekologických katastrof v historii země.

 
Pouštní rezervaci Evrona znečistila ropa

Ropa unikla v blízkosti jordánské hranice a bylo nutné evakuovat několik desítek Jordánců, asi osmdesát z nich skončilo v nemocnici s dýchacími obtížemi.

”Ropa se vylila do rezervace a způsobila vážné škody rostlinstvu i zvířatům. Náprava bude trvat měsíce, možná roky. Je to jedna z nejvážnějších ekologických katastrof v Izraeli. Ještě jsme ani nedokázali určit rozsah znečištění," řekl Guy Samet z ministerstva životního prostředí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V rezervaci Evrona žijí jeleni a vyskytuje se zvláštní druh palmy s rozvětveným kmenem - duma thébská.

Ropa začala unikat ve středu večer asi 20 km od Ejlatu během údržby z ropovodu spojující Ejlat se středomořským Aškelonem. Kvůli úniku bylo nutné uzavřít dočasně hlavní silnici do Ejlatu.

„Únik byl zastaven,“ řekl mluvčí produktovodné společnosti EAPC Ronen Moše. Uvedl, že příčina úniku se zjišťuje, došlo k ní v novém úseku produktovodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků