Hlavní obsah
Náletem zničená budova na letišti v Saná Foto: Khaled Abdullah, Reuters

Pekelná noc. Nálety v Jemenu pokračují

Pátým dnem pokračovaly v pondělí v Jemenu nálety bojových letounů arabských zemí v čele se Saúdskou Arábií proti šíitským povstalcům. Údery se soustřeďovaly na hlavní město Saná a jeho okolí.

Náletem zničená budova na letišti v Saná Foto: Khaled Abdullah, Reuters
Pekelná noc. Nálety v Jemenu pokračují

„Byla to pekelná noc,“ citovala agentura Reuters nejmenovaného jemenského diplomata, podle něhož letadla bombardovala především okolí prezidentského paláce. Místní obyvatelé však uvedli, že terčem byla i skladiště zbraní v horách za městem. Spojenci už o víkendu likvidovali arzenály balistických raket Scud, kterých se vzbouřenci zmocnili. [celá zpráva]

Povstalci z kmene Húsíů tvrdí, že si nálety vyžádaly desítky mrtvých. Podle ministerstva zdravotnictví, které kontrolují, jen v noci na neděli zemřelo 35 lidí a devět desítek dalších bylo zraněno.

Útok proti rebelům zahájila koalice deseti zemí v čele se Saúdskou Arábií minulý týden. Spojenci jsou připraveni vyslat i pozemní síly. Proti jejich zásahu protestuje Írán, který má rebely podporovat.

Povstalci před časem ovládli hlavní město a uvěznili čelné představitele. Prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí však z domácího vězení uprchl, odjel do Adenu na jihu země a minulý týden pak do exilu v Rijádu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků