Hlavní obsah

Paraglidistovi se nad jezerem zamotaly padáky, záchrana přišla pozdě

Dvaadvacetiletý turecký paraglidista Mehmet Yildíz zahynul v neděli při přeletu přes jezero v černomořském městě Trabzon. Protože se mu ve větru uzavřelo hlavní křídlo, vypustil záložní padák. Lana obou padáků se však zamotala a Yildíz ve velké rychlosti spadl do jezera.

Paraglidistovi se nad jezerem zamotaly padáky, záchrana přišla pozdě

Pro případ, že by se na mezinárodním festivalu aviatiky, který se v Trabzonu o víkendu konal, dostali účastníci do potíží, byla u břehu jezera připravena technika záchranářů. Když však Yildíz spadl do vody a záchranáři vypluli, zjistili, že v nádržích člunu není dostatek paliva k tomu, aby se dostali až k muži.

Na záchranu zbývalo málo času, protože Yildíz v paraglidistické kombinéze upoután stále ještě k padákům nemohl plavat. Záchranáři k místu pádu proto pokračovali vlastními silami, ke sportovci však doplavali pozdě a došlo u něj k zástavě srdce.

Lékařům na břehu se u něj srdeční činnost sice podařilo na krátký čas obnovit, při převozu do nemocnice však zemřel. Kvůli neštěstí byl festival předčasně ukončen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků