Hlavní obsah
Zavraždění židovští mladíci Naftali Fraenkel, Gil'ad Šaer a Ejal Jifrach (zleva doprava) Foto: Handout, Reuters

Organizátora vraždy tří židovských studentů už čtyři týdny vězní

Izrael zadržel vůdce skupiny, která v červnu na Západním břehu Jordánu unesla a zavraždila tři židovské studenty. Podle listu Times of Israel byl 40letý Palestinec Husám Kavasmá zadržen ve východním Jeruzalémě. Redakci to potvrdil nejmenovaný policejní zdroj.

Zavraždění židovští mladíci Naftali Fraenkel, Gil'ad Šaer a Ejal Jifrach (zleva doprava) Foto: Handout, Reuters
Organizátora vraždy tří židovských studentů už čtyři týdny vězní

Kavasmá, který pochází z Hebronu, měl být údajně tím člověkem, kterému únosci izraelských chlapců bezprostředně po akci volali. Izraelci ho měli zadržet už 11. července. Podle soudních dokumentů se Palestinec údajně přiznal k tomu, že pomáhal únos zorganizovat, konkrétně sehnal finance od palestinského hnutí Hamás a pořídil zbraně, které předal dvěma útočníkům. Po činu prý pomáhal zahrabávat těla mrtvých mladíků.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle izraelské tajné služby únos vykonali dva muži, 29letý Marván Kavasmá a 32letý Amar abú Ísá, oba měli mít údajně blízko k hnutí Hamás. Po nich Izraelci i nadále pátrají.

Trojice izraelských chlapců ve věku 16 a 19 let zmizela 12. června večer, když stopovali mezi městy Hebron a Betlém. Tělo jednoho z nich objevili o 18 dnů později místní obyvatelé na poli nedaleko místa, kde zmizeli. Přivolaní vojáci pak našli i další dvě těla. Chlapci byli zastřeleni nejspíš bezprostředně po únosu. [celá zpráva]

Po zabití izraelských mladíků se rozhořel nový konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v pásmu Gazy. Po čtyřech týdnech ohlásil Izrael v úterý stažení svých jednotek z enklávy a obě strany přistoupily na třídenní příměří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků