Hlavní obsah
Džidda (ilustrační foto) Foto: Reuters

Muž zaútočil na královský palác v Saúdské Arábii a zabil tři lidi, stráž jej zastřelila

terčem útoku se v sobotu stal královský palác v saúdskoarabské Džiddě. Ozbrojenec zaútočil na stráže, přičemž dva muže zabil a další tři zranil. Následně byl zastřelen. O incidentu informovalo aúdskoarabské ministerstvo vnitra.

Džidda (ilustrační foto) Foto: Reuters
Muž zaútočil na královský palác v Saúdské Arábii a zabil tři lidi, stráž jej zastřelila

Podle sdělení ministerstva citovaného agenturou Reuters muž přijel autem k bráně paláce a začal střílet. Královská stráž palbu opětovala a střelce při tom zabila.

Podle médií byl útočník identifikován jako 28letý občan Saúdské Arábie Mansúr al-Amrí.

Agentura AFP před zveřejněním zprávy o útoku informovala, že velvyslanectví Spojených států v Rijádu upozornilo občany USA na možné nebezpečí teroristického útoku v okolí paláce v Džiddě. Město leží na západě Saúdské Arábie na pobřeží Rudého moře.

K napadení palácové stráže se zatím žádná radikální skupina nepřihlásila. V Saúdské Arábii ale provádí bombové atentáty a útoky se střelnými zbraněmi proti bezpečnostním silám a také proti muslimským šíitům Islámský stát. Islamisté této teroristické organizace dlouho kritizují vedení prozápadního království a obviňují ho z odchylky od striktního výkladu islámu a ze vstřícnosti vůči zájmům Spojených států.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků