Hlavní obsah
Syrští vojáci u Dajr az-Zauru Foto: ČTK/AP

Minometný granát Islámského státu zabil v Sýrii ruského generála

V bojích o Dajr az-Zaur na východě Sýrie padl ruský generálporučík Valerij Asapov. Když stál na velitelském postu syrských vojsk, snažících se vyrvat město z rukou Islámského státu, zasáhl minometný granát vypálený radikály. S odkazem na nedělní sdělení ruského ministerstva obrany o tom informovala agentura TASS.

Syrští vojáci u Dajr az-Zauru Foto: ČTK/AP
Minometný granát Islámského státu zabil v Sýrii ruského generála

„Velitel skupiny ruských poradců generál poručík V. Asapov byl na velitelském postu syrských vojsk, poskytoval pomoc syrským velitelům při řízení operace, jejímž cílem je osvobodit město Dajr az-Zaur. Při náhlém minometném ostřelování bojovníky IS generál poručík Valerij Asapov utrpěl po explozi granátu smrtelné zranění,“ uvedlo ministerstvo obrany. Jde zřejmě o nejvyšší šarži, která v Sýrii zatím padla.

Už v půlce letošního února byl v Sýrii v bojích u Palmýry těžce zraněn generál-major Pjotr Miljuchin. Utrpěl mimořádně těžká zranění a skončil na ARO. [celá zpráva]
Začátkem měsíce zahynuli na východě Sýrie při ostřelování ruského konvoje radikály z IS dva ruští vojáci. [celá zpráva]

Podle oficiálních údajů zahynulo v bojích v Sýrii přes 30 ruských vojáků. Podle médií však mohou být skutečné ztráty na straně občanů Ruska ještě vyšší, protože tam vedle řadových jednotek působí i ruští žoldnéři.

Rusko vládě syrského prezidenta Bašára Asada poskytuje od roku 2015 vojenskou podporu, která změnila poměr sil na bojišti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků