Hlavní obsah
 

Izraelci zabili velitele ozbrojeného křídla Islámského džihádu. Odvetná raketa dopadla i na dálnici

Izraelské síly v úterý časně ráno bombardovaly v Damašku dům velitele ozbrojeného křídla Íránem podporovaného Palestinského islámského džihádu a zabily ho, napsala agentura Reuters s odkazem na Tel Aviv. Militantní skupina odpověděla odpálením několika raket z Pásma Gazy, jedna z nich dopadla za provozu na dálnici, napsal list The Times of Israel.

 
Izraelci zabili velitele ozbrojeného křídla Islámského džihádu. Odvetná raketa dopadla i na dálnici

Islámský džihád potvrdil, že zemřel velitel Jeruzalémských brigád (ozbrojeného křídla) Baha abú Atta. Izraelci zasáhli také dům v západní části města v blízkosti stanoviště libanonské armády. Islámský džihád potvrdil, že se jednalo o dům jeho politického vůdce Akrama Adžurího.

Jdeme do války. Izraelský premiér Netanjahu překročil červenou linii. Naše odpověď bude důrazná.
generální tajemník Islámského džihádu Zijád Nachla

O život přišli dva lidé, mezi nimi i Adžurího syn. Dalších šest lidí bylo podle syrských médií zraněno. Podle informací agentury AP byla při bombardování zničena škola OSN v Gaze.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Izrael při bombardování zabil velitele ozbrojeného křídla Islámského džihádu

Video: Reuters

„Jdeme do války. Izraelský premiér Netanjahu překročil červenou linii. Naše odpověď bude důrazná,“ řekl generální tajemník Islámského džihádu Zijád Nachla.

„Z Pásma Gazy byl odpálen výrazný počet raket,“ uvedl podle AFP mluvčí izraelské armády Jonatan Konrikus. Izraelská obrana proti většině z nich zasáhla, kamera však zachytila jednu z nich, jak dopadla za plného provozu na dálnici.

V Tel Avivu zazněly nad ránem varovné sirény. Úřady v jižní a centrální části země vyzvaly civilisty, aby zůstali doma a nechodili do práce, pokud to nebude naprosto nutné. Školy jsou na pokyn armády uzavřeny. Ben Gurionovo mezinárodní letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude.

Izrael zasáhl dům velitele Jeruzalémských brigád Bahy abú Atty.

Foto: Khalil Hamra, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků