Hlavní obsah
Donald Trump Foto: Jacquelyn Martin, ČTK/AP

Íránský poslanec slíbil tři miliony dolarů za Trumpovu hlavu

Íránský zákonodárce Ahmad Hamzé v úterý oznámil, že vypisuje odměnu v podobě tří milionů dolarů (67,9 milionu Kč) pro kohokoliv, komu se podaří zabít amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom íránská studentská tisková agentura ISNA.

Donald Trump Foto: Jacquelyn Martin, ČTK/AP
Íránský poslanec slíbil tři miliony dolarů za Trumpovu hlavu

„Jménem obyvatel provincie Kermán zaplatíme tři miliony dolarů v hotovosti komukoli, kdo zabije Trumpa,“ uvedl Hamzé v projevu ke svým kolegům v parlamentu. Zda o vypsání odměny rozhodli íránští náboženští vůdci, nicméně neřekl.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Při pohřbu generála Sulejmáního ušlapal dav 35 lidí.

Video: AP

Město Kermán, které leží ve stejnojmenné provincii, bylo domovem velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásima Sulejmáního, kterého v Iráku 3. ledna na Trumpův příkaz spolu s několika dalšími lidmi zabil americký dron.

Poté, co Američané Sulejmáního zabili, objevila se zpráva, že byla vypsána odměna za Trumpovo zabití ve výši 80 milionů dolarů. Jeden z truchlících totiž řekl v Mašhádu, kudy také procházelo procesí: „Nás Íránců je osmdesát milionů. Kdyby každý z nás dal stranou jeden americký dolar, měli bychom 80 milionů amerických dolarů a mohli bychom odměnit touto částkou kohokoli, kdo by nám přinesl Trumpovu hlavu.“

Tato idea však nebyla podpořena oficiálními úřady. Írán jen mluvil o nutnosti pomstít smrt generála a o tvrdé odplatě, přičemž způsob a místo si vybere sám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků