Hlavní obsah
 

Íránská televize zachytila v přímém přenosu kolaps hořícího věžáku

V Teheránu se po několikahodinovém požáru zřítila vysokopodlažní obytná budova. Podle íránské státní televize Press TV v troskách nejspíš zůstaly uvězněni lidí. Podle teheránského starosty při zhroucení budovy zahynulo 20 hasičů, kteří od středy bojovali s požárem.

 
Íránská televize zachytila v přímém přenosu kolaps hořícího věžáku

„O život přišlo více než 20 členů hasičských jednotek, kteří se snažili pomoci jiným,” citovala státní televize starostu Teheránu, jenž hasiče označil za mučedníky. Íránský prezident Hasan Rúhání vyzval k okamžitému vyšetření příčin neštěstí a k odškodnění obětí.

Sedmnáctipatrový věžák Plasco ze 60. let minulého století patřil k nejstarším budovám svého druhu v Teheránu a byl jednou z ikonických budov města. Nacházel se severně od rušného teheránského trhu.

Hasiči evakuovali okolní ulic  a policie měla plné ruce práce, aby obchodníkům z okolí zabránila vrátit se pro zboží. Kolaps budovy odvysílala íránská televize v přímém přenosu, protože zrovna přenášela živý vstup reportéra. Železobetonový kolos se zřítil během několika vteřin.

Mluvčí hasičů Džalal Maleki řekl íránské televizi, že u požáru, který byl poprvé ohlášen ve středu kolem 8. hodiny ráno středoevropského času, zasahovaly posádky z deseti hasičských stanic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků