Hlavní obsah
Letiště v Šarm aš-Šajchu Foto: Profimedia.cz

Egypťané kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu

Šéf egyptské vyšetřovací komise potvrdil, že v poslední vteřině záznamu z nalezené černé skříňky havarovaného Airbusu A321 se ozývá zvuk, který je nyní podrobován analýze. K rozhodujícímu závěru ale komise zatím nedospěla. Egyptské úřady v této souvislosti oznámily, že kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu a pátrají po jakékoli podezřelé aktivitě související s pádem ruského dopravního letadla minulou sobotu.

Letiště v Šarm aš-Šajchu Foto: Profimedia.cz
Egypťané kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu

„Chceme zjistit, zda například někdo neprošel kolem bezpečnostních pracovníků nebo detektorů kovů. Snažíme se rovněž zjistit, zda nedošlo k nějaké neobvyklé činnosti policistů či letištního personálu,” uvedl nejmenovaný zdroj.

Podle zdrojů agentury AP bylo rovněž zahájeno vyšetřování letištního personálu, který přišel do kontaktu se zříceným ruským strojem. Několik zaměstnanců již bylo vyslechnuto.

Jde o vůbec první náznak, že i egyptské úřady by se mohly domnívat, že na pádu letadla se někdo podílel. Šéf vyšetřovací komise na sobotní tiskové konferenci nicméně řekl, že stále jsou považované za možnou příčinu neštěstí všechny zvažované scénáře. Vyšetřovatelé pokračují ve shromažďování všech dostupných informací o katastrofě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků