Hlavní obsah
Příslušníci Hizballáhu Foto: Ali Hashisho, Reuters

Členové Hizballáhu našli v Libanonu havarovaný izraelský dron

Libanonské hnutí Hizballáh oznámilo, že jeho bojovníci našli v Libanonu izraelské bezpilotní letadlo, které tam spadlo v pondělí. O jeho havárii informoval také Izrael, podle nějž byla příčinou pádu asi technická závada.

Příslušníci Hizballáhu Foto: Ali Hashisho, Reuters
Členové Hizballáhu našli v Libanonu havarovaný izraelský dron

Stroj se zřítil v pondělí a podle libanonské agentury ANI se k němu bez úspěchu pokoušeli dostat vojáci libanonské armády, protože vrak byl ve špatně dostupném terénu.

Letadlo spadlo v jiholibanonské oblasti Súr u pohraničního města Alma aš-Šaab. Hizballáh oznámil, že jeho lidé bezpilotní letoun našli a přesunuli na jiné místo.

Podle agentury ANI po letadle pátraly izraelské vrtulníky a poblíž místa zaujali pozice členové mírové mise OSN UNIFIL.

Zřejmě technická závada

Izraelský server Ynet napsal, že bezpilotní letoun Skylark spadl v Libanonu zřejmě kvůli technické závadě. Tato letadla používá kromě Izraele také Jižní Korea a Kanada. Jsou vybavena pozorovacím zařízením a využívají se k průzkumným letům.

Hizballáh je šíitská organizace podporovaná Íránem. Bojuje proti Izraeli a zatím poslední vážnější střet se datuje do roku 2015, kdy členové Hizballáhu zabili na hranici dva izraelské vojáky, když trefili protitankovou střelou jejich automobil.

Související téma:

Příslušníci libanonského šíitského militantního hnutí Hizballáh.

Foto: Jamal Saidi, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků