Hlavní obsah

Íránci ve čtvrtek ukázali záznam z raketových testů údajně nových střel krátkého a středního doletu vlastní výroby. Záběry pořízené během vojenských cvičení v severním Indickém oceánu poblíž Perského zálivu ve čtvrtek převzala a zveřejnila agentura Reuters.

Cíle jsme zasáhli s precizní přesností, tvrdí Íránci po testu nových raket v Zálivu

„Během těchto cvičení byly z pobřeží a lodních palub úspěšně odpáleny rakety země-moře a moře-moře krátkého a středního doletu. Své cíle zasáhly s precizní přesností,“ uvedla íránská polostátní tisková agentura Tasním.

Střely s dosahem 280 kilometrů byly vyzkoušeny během manévrů v Ománském zálivu a Hormuzském průlivu v ústí Perského zálivu. Už v dubnu Írán informoval, že zvýšil dosah svých střel na 700 kilometrů.

Pokusné odpaly přišly v době, kdy Spojené státy usilují o rozšíření embarga, které na Írán uvalila Organizace spojených národů. Argumentují přitom právě obavami z jeho jaderného programu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků