Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vladimír Plesník, Právo

Britka v Dubaji ohlásila znásilnění, hrozí jí tři roky vězení

Britská turistka byla v Dubaji zatčena poté, co oznámila znásilnění skupinou svých krajanů. Pokud bude usvědčena z mimomanželského sexu, k němuž dala svolení, může být podle tamních zákonů odsouzena až na tři roky vězení.

Ilustrační foto Foto: Vladimír Plesník, Právo
Britka v Dubaji ohlásila znásilnění, hrozí jí tři roky vězení

Podobné problémy jako Britka mělo v Dubaji více cizinek. Norka Marte Deborah Dalelvová byla před třemi lety odsouzena k 16 měsícům vězení za mimomanželský sex a konzumaci alkoholu, když předtím ohlásila znásilnění. Trest jí byl nakonec prominut, násilník dostal 13 měsíců vězení. Podobně rakouská muslimka po ohlášení znásilnění čelila soudnímu stíhání a v roce 2014 se podařilo rakouským diplomatům vyjednat její návrat do Rakouska.

Podle zakladatelky poradenské skupiny, která si říká Detained in Dubai (Zatčeni v Dubaji), Radhy Stirlingové policie v SAE špatně rozlišuje mezi znásilněním a sexem, s nímž osoba souhlasila. Stirlingová považuje případ Britky za velmi zneklidňující.

"Oběti se na ně obrátí a očekávají nápravu, a místo toho jsou samy stíhány. Nejenom že (úřady) popřou, že jde o oběti, ale navíc je ještě trestají," řekla Stirlingová.

Mluvčí britského ministerstva zahraničí řekla, že je úřad v kontaktu s britskou občankou i s její rodinou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků