Hlavní obsah
Policista na místě jednoho z předchozích atentátů v Dijále. Foto: Reuters

Atentátníci zabili v Iráku přes třicet lidí

Při třech explozích zahynulo v úterý severně od Bagdádu nejméně 34 osob. Většinu jich má na svědomí sebevražedný atentátník, který se odpálil u fronty před náborových střediskem policie v irácké provincii Dijála. Po jeho útoku zemřelo nejméně 28 osob, dalších 45 bylo zraněno.

Policista na místě jednoho z předchozích atentátů v Dijále. Foto: Reuters
Atentátníci zabili v Iráku přes třicet lidí

Atentátník zaútočil ve města Džalavla, ležícím asi 150 kilometrů severně od Bagdádu. Před náborové středisko přijel kolem poledne místního času autem, které policisté zastavili. Muži se ale podařilo z vozu utéci. Vběhl do davu před náborovým střediskem a odpálil nálože, které měl na těle. Policie v Džalavle vyhlásila zákaz vycházení.

Na jiném místě Dijály, poblíž hranice s Íránem, zasáhla nálož u silnice automobil se sunnitskou rodinou. Pět pasažérů auta včetně dvou žen a dvou dětí zahynulo.

V Tikrítu, který leží v provincii Saláhaddín, explodovala v rušném centru v době ranní špičky nálož v zaparkovaném autě a zabila čtyři osoby. Zranění utrpělo šest lidí, mezi nimiž jsou tři policisté.

Dijála je považována za poslední útočiště sunnitských radikálů. Irácká a americká armáda se je snaží z provincie vytlačit. Do ofenzívy zahájené na konci července bylo nasazeno 30 000 iráckých vojáků a policistů, jimž poskytují americké jednotky zbrojní, technologickou a vzdušnou podporu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků