Hlavní obsah

Nejméně 35 lidí bylo v pondělí zabito při sebevražedném atentátu v irácké metropoli Bagdádu. Útočník odpálil nálož v autě na náměstí v šíitské čtvrti Sadr. Dalších 61 lidí bylo zraněno, oznámila BBC.

Atentát v Bagdádu si vyžádal přes třicet obětí

Mezi zabitými je mnoho námezdních dělníků, kteří podle zdrojů agentury AFP čekali na práci na přeplněném náměstí u trhu s ovocem poblíž policejního stanoviště. Jak uvedl irácký premiér Hajdar Abádí, útočník předstíral, že si chce najmout dělníky, když se muži kolem něj shromáždil, své auto odpálil.

Atentát byl spáchán v den, kdy do Iráku přijel na návštěvu francouzský prezident François Hollande, upozornila kurdská agentura Rudaw. Zda to má nějakou souvislost, však zatím není jasné.

Francouzský prezident Francois Hollande po příletu do Bagdádu

Foto: Reuters

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale podobné útoky s použitím náloží v autech a zaměřené na šíity obvykle podniká organizace Islámský stát.

Ta se přihlásila k dvěma atentátům spáchaným v Bagdádu v sobotu. Při těchto útocích zemřelo 28 lidí. Na Islámský stát navázaná agentura Amak uvedla, že terči byli šíité, protože jde prý o odpadlíky do víry.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků