Nasralláh ale zároveň podotkl, že Hizballáh má právo bojovat s izraelskou armádou, dokud bude operovat na území Libanonu. Podle Muhammada Fnajše, který je v libanonské vládě za hnutí Hizballáh, je ale text nespravedlivý, neboť neodsuzuje agresora. Tím je podle něj Izrael, jehož kabinet by o textu měl rozhodovat v neděli. Čeká se, že v pondělí by mohlo být zahájeno příměří.

Podobně jako Nasralláh se vyjádřil i libanonský premiér Fuád Siniura, jenž rovněž podpořil rezoluci OSN. Izrael bude o stanovisku k rezoluci OSN v neděli.

Spokojenost světových politiků

Západní země jsou s textem rezoluce, kterou vypracovala Francie a USA, spokojené. Arabské země hlavně vyzývají, aby byla co nejrychleji uvedena v život.

Dokument ocenila Evropská unie i americký prezident George Bush. Ten současně kritizoval hnutí Hizballáh a Írán a Sýrii, které toto hnutí podporují a jež text kritizovaly jako příliš stranící židovskému státu.

Ministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová uvedla, že rezoluce podle ní "otevírá cestu k trvalému míru". Francouzský prezident Jacques Chirac zase ujistil, že jeho země se bude podílet na mírových silách, které budou na jihu Libanonu nasazeny. Podobně se vyjádřila i Itálie.

Jednomyslnou shodu v RB OSN uvítal britský premiér Tony Blair. Současně zdůraznil, že je třeba vyřešit krizi na Blízkém východě v širších souvislostech. "Přijetí (rezoluce) je velmi vítáno. Násilnosti musí od nynějška okamžitě přestat na obou stranách," dodal.

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina dává rezoluce "šanci" na politické řešení současné krize.