Nejhorší situace je v okolí Haify na severu země, kde se navíc někdo pokusil sabotovat hasiče. „Vím určitě, že se pokusili založit požár v hasičské stanici, aby tak sbor v Haifě paralyzovali,“ řekl izraelskému armádnímu rádiu velitel tamních hasičů Šimon Ber Ner.

To, že až polovinu požárů založili žháři, armádnímu rádiu potvrdil ministr pro veřejnou bezpečnost Gilad Erdan. V oblasti Jeruzaléma už policie pro podezření ze žhářství zatkla čtyři lidi. Policejní mluvčí Micky Rosenfeld podle BBC informoval, že jde o Palestince, kteří by měli ještě během čtvrtka stanout před soudem.

Jen z Haify byly evakuovány stovky lidí, protože se plameny blíží k severní části města. Mezi obcemi Binjamina-Giv'at Ada a Hadera nejezdí vlaky, železniční doprava v Caesareji byla zcela zastavena a uzavřena byla dálnice v Jeruzalémě a dálnice číslo 22 v Haifě.

Izraelská elektrárenská společnost vyhlásila pohotovost, protože požáry poškodily vedení a hrozí, že se některé oblasti ocitnou bez proudu. Oběti na životech ani žádná vážná zranění zatím hlášeny nejsou. Na sedmadvacet lidí ale zdravotníci ošetřili poté, co se nadýchali dráždivým dýmem.