„Nemůžeme říci nic o tom, co udělá, ale když bude bojovat s terorismem, samozřejmě že budeme spojenci, přirození spojenci v tomto ohledu, stejně jako s Rusy, Íránci a mnoha dalšími zeměmi,“ řekl syrský prezident portugalské veřejnoprávní stanici RTP.

„Trump slíbil, že se zaměří na boj s Islámským státem, ale dodrží to? Jak se vyrovná s odporem ve své administrativě a mainstreamovými médii, která byla proti němu? Jak se s tím vypořádat. To je důvod, proč máme velké pochyby. Proto jsme v jeho (Trumpově) hodnocení velmi opatrní,” vysvětlil dále Asad.

Pod současnou administrativou Spojené státy s Islámským státem bojují, ale jen ze vzduchu a podporují navíc i část takzvaně umírněných rebelů, kterou režim v Damašku považuje a označuje za teroristy. Trump ale slíbil, že pokud se dostane do Bílého domu, s Islámským státem rychle zatočí.

Syrský prezident se vyjádřil také ke svému tureckému protějšku Recepu Erdoganovi. Přesněji řečeno se do něj obul, když ho označil za megalomana, který ztratil kontakt s realitou.