Video je opět zručně vyrobené a trvá více než dvanáct minut. Je nazvané Making of Illusion (Jak se vyrábí iluze) a zprvu kombinuje záběry ze starších „poprav“ zajatců se snímky po útoku ve francouzské Nice, fotografiemi Eiffelovy věže i střihů z hollywoodského filmu Mission: Impossible – Rogue Nation s Tomem Cruisem a Simonem Peggem.

Následuje záběr na prázdnou jateční halu, kam je přivedena skupina vězňů obviněných ze špionáže pro USA. Běží v předklonu a dozorce za nimi je postrkuje oběma rukama vpřed, jako když žene stádo. Mužů v oranžových kombinézách je nejméně deset a všichni mají spoutané ruce za zády.

Jejich věznitelé je přinutí kleknout si do rohu místnosti čelem ke zdi. Pak k nim zezadu přistupuje „řezník“ oděný celý v bílém a vybírá si první oběť. Pár zajatcům zakloní hlavu, jako by si vybíral mezi zvířaty na trhu. Následně se rozhodne pro jednoho z nich a po zemi ho vleče s sebou k zamřížované stoce probíhající prostředkem haly. Tam mu podřízne hrdlo a vytékající krev spláchne do kanálu. Následně bezvládné tělo oběti pověsí na hák visící na řetězu ze stropu.

Věznitelé své oběti pověsili na háky.

Věznitelé své oběti pověsili na háky. Záběr z videa

Následují další a další oběti pokládané čelem k zemi s hlavou u kanálu. V jednu chvíli je patrné, že zajatce vraždí nejméně dva kati. Zakloní jim prudce hlavu a rychlými pohyby jim podřezávají krky.

Záběry jsou detailně snímané z různých úhlů a doprovází je i zvuková stopa zachycující poslední vydechnutí a záškuby obětí, které všechny skončí na hácích.

Ke konci videa vleče „řezník“ dva spoutané muže, pod každou paží nese jednoho, načež je z výšky pustí na kanál jako ovce přinesené na porážku.

Dozorci vhánějí vězně do jateční haly.

Dozorci vhánějí vězně do jateční haly. Záběr z videa.

„Je to to nejhorší video, jaké jsme dosud viděli,“ popsal záběry Abú Muhammad, zakladatel aktivistické organizace z Rakky, která se zabývá monitorováním zločinů a zvěrstev příslušníků Islámského státu.

Extremisté svým zajatcům často podřezávají hrdla, když je nestřílejí do hlavy z bezprostřední blízkosti. Zvláště bestiálních vražd se dopustili už dříve, když údajně spustili skupinu zajatců v Mosulu do nádrže s kyselinou anebo vězně rozřezali řetězovou pilou. [celá zpráva]

Zajatého jordánského pilota v Sýrii zase zavřeli do klece a upálili ho v ní.