Její životní styl, to je podle britského listu The Daily Mail „jedna nákupní cesta za druhou“. Když loni v říjnu navštívila Brusel, museli kvůli ní uzavřít obchodní dům Longchamps na vyhledávaném nákupním bulváru Louise Avenue. Erdoganová tak měla na nakupování klid, i když tam nakonec nechala jen 1500 eur (zhruba 40 000 korun).

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

To není tolik při pomyšlení, že Erdoganová pije vybraný bílý čaj, jehož cena se pohybuje v přepočtu okolo 49 000 korun za kilogram.

Zato během nedávné návštěvy svého manžela ve Varšavě už byla při větší chuti. Na trhu se starožitnostmi utratila v přepočtu okolo 1,2 miliónu korun.

Palác za miliardy má stovky sálů

Problém s uložením zakoupeného zboží nemá: nový prezidentský palác, který nechal Erdogan postavit za Ankarou, se rozprostírá na více než čtyřech kilometrech čtverečních. Jeho výstavba přišla na nejméně 16 miliard. Vždyť jen sametové tapety na křídlové dveře, jichž mají v paláci se stovkami místností více než 400, stály podle deníku Daily Mail přes 162 miliónů korun. Přitom se v paláci nachází ještě 450 dalších, jednokřídlých dveří.

„Kritici této monstrózní budovy poukazovali na to, že před takovou extravagantností by se rděl i irácký diktátor Saddám Husajn, proslulý svojí láskou k zlatu a šperkům,“ napsal britský deník.

Prezident Erdogan před svým palácem

Prezident Erdogan před svým palácem

FOTO: Profimedia.cz

Dělníci dokončují jeden ze sálů paláce.

Dělníci dokončují jeden ze sálů paláce.

FOTO: Profimedia.cz

Erdogan tvrdil, že palác bude vystavěn z tureckých přírodních materiálů, jenže má střechu z Německa a mramorové obložení z Indie. Další prvky byly zakoupeny ve Velké Británii, Francii či Itálii. „Dokonce i stromy, které na rozsáhlých pozemcích zasadili, jsou z Itálie a Nizozemska,“ poznamenal list.

Magazín Forbes odhaduje majetek někdejšího poloprofesionálního fotbalisty a istanbulského starosty Erdogana v přepočtu na více než 4,5 miliardy korun.

Jeden ze salónků v prezidentském paláci

Jeden ze salónků v prezidentském paláci

FOTO: Profimedia.cz

V paláci zasedá i vláda nebo bezpečnostní rada státu (na snímku)

V paláci zasedá i vláda nebo bezpečnostní rada státu (na snímku)

FOTO: Profimedia.cz