"Tyto panenky jsou v barvách palestinské vlajky a mají nápisy jako: 'Jeruzalém je náš' a 'Jeruzaléme, přicházíme!'," sdělila izraelská celní správa. Zároveň zdůraznila, že každodenně pátrá po pašovaném zboží, přičemž zvláštní důraz klade na zbraně a předměty podněcující k násilí, a to zejména v současné situaci.

Oblasti sužuje od října nová vlna násilí, při kterém Palestinci začali na Izraelce kvůli sporům o užívání posvátných míst v centru historického Jeruzaléma útočit kameny. Následně se pustili do napadání Izraelců noži nebo do nich najíždějí vozidly. Zahynulo přitom podle bilance AFP již nejméně 115 Palestinců, zabitých bránícími se Izraelci, a 17 Izraelců.

Při střetech na okupovaném Západním břehu Jordánu a u palestinského Pásma Gazy přišli v pátek o život tři Palestinci. IJednou z obětí je muž, který se pokusil najet svým autem na izraelské vojáky nedaleko města Hebron. Dvě oběti si vyžádaly střety s izraelskými bezpečnostními složkami.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Palestinka zranila pracovníka ochranky. Záběry z 8. listopadu. Zdroj: Reuters

Hračky odkazující na palestinský boj proti Izraeli jsou mezi palestinskými dětmi hojně rozšířené. Více než s míčem jsou například kluci v palestinských obcích vidět, jak si hrají s pistolemi nebo samopaly.