Diskusi teroristů zaznamenali britští agenti až po katastrofě ruského letadla, v níž minulou sobotu zahynulo 224 lidí, napsal list. Británie následně zakázala všechny lety z egyptského Šarm aš-Šajchu, kde zůstalo uvězněno 20 tisíc britských turistů. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Lety mají být obnoveny v pátek, kdy by se mělo domů dostat prvních 4000 Britů. Vzít si mohou jen příruční zavazadlo, kufry poletí jiným spojem.

Britští činitelé se podle The Daily Telegraphu obávají, že bomba mohla být do ruského letadla propašována v odbavených zavazadlech, a to již několik hodin před startem. To by naznačovalo, že za teroristickým útokem nestál nikdo z cestujících.

Vláda uvažuje o tom, že zavede další cestovní restrikce do oblastí, kde operuje Islámský stát. Je znepokojena stavem bezpečnostních kontrol na tamních letištích.

O bombě už mluvil i Obama

"Je myslím možnost, že na palubě byla bomba. A bereme to velmi vážně," konstatoval americký prezident Barack Obama.

"Než přijde definitivní závěr, strávíme ještě hodně času, aby naši vyšetřovatelé a zpravodajci zjistili, co se stalo. Je ale jistě možné, že na palubě byla bomba," dodal v rozhlasovém rozhovoru šéf Bílého domu.