Počet obětí není ještě přesně znám, IOM uvádí 45 mrtvých a 65 zraněných. Lékaři bez hranic, kteří provozují u tábora nemocnici, uvedli, že do ní převezli 29 mrtvých těl a 34 zraněných.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Byl to nálet,“ řekl představitel Lékařů bez hranic pro Blízký východ Pablo Marco. Podle něj do tábora, kde je 12 000 lidí v posledních dnech dorazilo dalších 500 rodin prchajících před sílícími boji.

Jemenský ministr zahraničí Rijás Jasín ale popřel, že by k explozi došlo při saúdskoarabských náletech, jejichž cílem je zastavit postup Húsíů. Podle něj na tábor střílela děla šíitských vzbouřenců. Jemenská vláda ale uprchala do Rijádu a prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí požádal saúdskou Arábii o vojenskou intervenci

Šíity naopak podporuje odstavený prezident Alí Abdalláh Sálih.

Cílem nočních a ranních útoků byl také sklad zbraní v horách v blízkosti metropole. Nálety ale šíity nezastavily. Podle arabských televizí se šíitské jednotky nacházejí asi 30 kilometrů od Adenu.