Pád a následnou explozi barelové bomby zachytilo ve města Darája video pořízené vzbouřenci.

Záběry z města Báb zase ukazují, jaké následky má na zástavbu mohutná exploze sudu naplněného trinitrotoluenem a střepinami.

Poničená čtvrť Homsu ovládaná vzbouřenci

Poničená čtvrť Homsu, kterou ovládají vzbouřenci

FOTO: Reuters

Vybombardovaná ulice v Homsu

Vybombardovaná ulice v Homsu

FOTO: Reuters

Minometné střely zasáhly Homs, o čemž informovali jak vzbouřenci, tak vládní tisková agentura SANA, která z útoku obvinila vzbouřence.

Rebelové podle státní agentury zasáhli dvě předměstí Homsu, na nichž žijí stoupenci současného režimu. O útoku informovala i exilová organizaci SOHR, která sleduje lidská práva v Sýrii, aniž by uvedla, kdo je vypálil. Právě povstalci však často používají minomety k útokům v oblastech pod kontrolou vlády, za to je kritizovala i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

Výbuch barelové bomby v Daráje

Výbuch barelové bomby v Daráje

FOTO: Reuters

Dým stoupá z místa, kam byla v Daráji shozena barelová bomba

Dým stoupá z místa, kam byla v Daráji shozena barelová bomba

FOTO: Reuters

Útoky neztenčenou měrou pokračují a nedávají tak velkou naději na úspěch ženevské konference, která má začít 22. ledna. OSN už začala rozesílat pozvánky účastníkům, mezi nimi je vedle syrské vlády i přes dvacet států, které stojí za syrskou opozicí. Opozice se ještě nerozhodla, zda do Švýcarska pojede. Trvá na záruce, že prezident Asad nesmí být zapojen do žádné příští vlády. Damašek ale jakékoli předběžné podmínky odmítá.