"Válka (Izraele s Íránem) nakonec přijde, není ale jisté kdy a kde se bude odehrávat," citovala generálovo prohlášení agentura AFP.

"Ten rakovinový nádor, jakým je Izrael, se snaží rozpoutat válku. Neví se, kdy se tak stane. Oni (Izraelci) považují válku za jediný prostředek jak nám vzdorovat, jsou ale natolik hloupí, že by je jejich páni (USA) měli zastavit," dodal Džafarí.

"Jestli začnou (agresi), povede to k jejich zničení," ujistil generál.

Írán považuje Izrael, jemuž upírá právo na existenci, za svého úhlavního nepřítele. V poslední době se napětí ve vztazích mezi těmito státy vyhrotilo kvůli íránskému jadernému programu, jehož se Teherán odmítá vzdát s tvrzením, že je zaměřen výhradně mírově.

Izrael a další západní státy ale podezřívají Írán ze snahy vyrobit jadernou zbraň. Izrael v dané souvislosti stále otevřeněji kritizuje údajnou "nečinnost" mezinárodního společenství. Opakovaně pohrozil samostatným útokem na íránská jaderná zařízení, pokud mezinárodní sankce proti Íránu a diplomatické úsilí nepřimějí Teherán k zastavení jeho jaderných aktivit. Izraelská vláda se netají tím, že se hodlá proti "íránské hrozbě" bránit.

V pátek Írán varoval Izrael a jeho americké spojence před jakýmkoliv útokem s prohlášením, že jeho odpověď by byla "okamžitá".