Jemenské ministerstvo obrany oznámilo, že při náletu v pátek v noci byl v jihojemenské provincii Šabva zabit Egypťan Ibráhím Banna, který měl na starost komunikaci s médii. Ministerstvo tohoto Egypťana označilo za jednoho z nejnebezpečnějších radikálů.

Agentura AFP, odvolávající se na místní kmenové vůdce, tvrdí, že mezi sedmi mrtvými byl také jeden ze synů nedávno zabitého vůdce jemenské al-Káidy Anwara Awlakiho Abdarrahmán. Potvrdila to nemocnice, kam byly oběti náletu převezeny.
Ministerstvo potvrdilo, že útok nepovedlo jemenské letectvo, ale americké bezpilotní letadlo. Tvrdili to i místní obyvatelé a představitelé provincie Šabvy. Údajně útočilo na tři různé cíle.

Minulý měsíc by při náletu bezpilotních letadel zabit vůdce jemenské al-Káidy Anwar Awlaki. [celá zpráva]

Útok na plynovod

Zatím neidentifikovaní útočníci později vyhodili do vzduchu trasu plynovodu, jímž se vyváží plyn z provincie Maríb do přístavu Balháf. Plameny šlehající z hořícího plynovodu byly dle svědků vidět do několikakilometrové vzdálenosti.

Potrubí bylo přerušeno ve vzdálenosti asi dvou kilometrů od přístavního terminálu, jehož provoz byl dnes pozastaven, uvedla ČTK.