Hlavní obsah

Třetina obvyklého měsíčního přídělu sněhu dopadla v posledních hodinách na počasím sužovaný New York, který se těžce vzpamatovává z následků nedávného hurikánu Sandy. Meteorologové varovali, že ve městě mohou být závěje hluboké až 70 centimetrů. Vítr dosahoval rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

Zdevastovaný New York zasypaly přívaly sněhu

"Teď už nás snad čekají jenom sarančata a mor," řekl novinářům zoufalý Chris Christie, guvernér státu New Jersey, kde minulý týden zasáhl hurikán Sandy zvlášť tvrdě.

K východnímu pobřeží USA dorazila silná bouře a obcím a městům postiženým nedávným hurikánem Sandy přinesla nový nápor větru, deště a sněhu. Řada lokalit, kde byla dodávka elektřiny obnovena, je znovu bez proudu. Vichřice připravila o dodávky elektřiny 22 000 domácností zejména ve státech Connecticut, Massachusetts a Rhode Island.

Sněhová bouře v New Yorku

Foto: Andrew Burton, Reuters

Dopravu v centru New Yorku ochromily zácpy, automobily se podle svědectví agentur večer pohybovaly rychlostí kolem pět kilometrů v hodině. Dopravní kalamitu zhoršovaly i nehody, které blokovaly řadu křižovatek. Teplota se pohybovala kolem nuly, na silnicích bylo náledí.

Za pár hodin napadlo v New Yorku tolik sněhu, co jindy za více než týden.

Foto: Brendan McDermid, Reuters

Bouře však byla mnohem slabší než hurikán Sandy a dokonce i slabší, než meteorologové předpokládali. Stav infrastruktury po prodělané smršti je ovšem takový, že i menší výkyvy počasí nezvládá. Starosta New Yorku Michael Bloomberg vydal pokyny k evakuaci i v místech, kde by bouře srovnatelná s nynější za normálních okolností vyklízení domů ani zdaleka nevyžadovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků