Hlavní obsah
 

Za tři dny v Sao Paulu vypukne mistrovství, městem ale otřásají demonstrace

V brazilském Sao Paulu, kde ve čtvrtek začíná mistrovství světa ve fotbale, pokračují protivládní demonstrace. V pondělí proti protestujícím policie nasadila slzný plyn, uvedla stanice BBC.

 
Za tři dny v Sao Paulu vypukne mistrovství, městem ale otřásají demonstrace

Pondělního pochodu svolaného pracovníky městského metra, kteří požadují dvanáctiprocentní zvýšení platů, se zúčastnilo zhruba 300 lidí. Situaci ze vzduchu monitorovaly policejní vrtulníky.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Pracovníci metra stávkují už od minulého čtvrtka, což ještě více zkomplikovalo už tak dost problematickou dopravu. Účastníci v neděli prodloužili svoji stávku na neurčito navzdory příkazu soudu, že se mají vrátit do práce.

V Sao Paulu budou ve čtvrtek zahajovat fotbalový šampionát a vláda se bojí potíží. Milióny vynaložené v souvislosti s turnajem jsou trnem v oku statisícům Brazilců, kteří už od loňska v ulicích hlasitě upozorňují na to, že by měly dostat přednost jejich potřeby.

Prezidentka Dilma Rousseffová varovala, že v průběhu mistrovství nedovolí žádné násilné demonstrace.

I pokračující stávka v metru ale může nepříjemně narušit hned úvodní zápas mezi domácí Brazílií a Chorvatskem, jelikož se stadión Arena Corinthians nachází na okraji města a diváci by mohli mít problém dostat se tam.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků