Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Za sedm let prý budou nadváhou trpět tři čtvrtiny Američanů

Podle vědců se trend tloustnutí obyvatel Spojených států jen tak nezastaví - v roce 2015 budou podle nejnovějších studií trpět nadváhou celé tři čtvrtiny Američanů. Čerstvá čísla ve středu zveřejnila americká televizní stanice ABC.

Foto: Profimedia.cz
Za sedm let prý budou nadváhou trpět tři čtvrtiny Američanů

Odborný časopis Obesity přitom přišel začátkem srpna s ještě více šokující zprávou: podle jeho odhadů bude mít za 40 let nadváhu každý dospělý Američan.

Americké zdravotnické organizace, které informace o tělesné hmotnosti lidí v USA každoročně zaznamenávají, v podstatě jednohlasně tvrdí, že situace je velmi vážná. Například v loňském roce obézních lidí a lidí s nadváhou přibylo v celkem 37 z 50 amerických států. Naopak těch, kteří mají kila navíc, v žádném ze států neubylo.

Už nyní nadváhou trpí až dvě třetiny amerických dospělých. Tlouštíků přitom přibývá nejen mezi dospělými, ale i mezi dětmi. Počet obézních dětí mladších pěti let se za posledních 20 let zdvojnásobil; obézní je v současnosti každý pátý malý Američan.

Na světě v současnosti podle Světové zdravotnické organizace (WHO) žije 1,6 miliardy lidí trpících nadváhou a tento počet prý během následujícího desetiletí může stoupnout až o 40 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků