Hlavní obsah
Richard Barnett sebral v kanceláři Nancy Pelosiové obálku s dopisem. Foto: Profimedia.cz

Výtržník z Kapitolu se chlubil, že ukradl dopis z kanceláře Pelosiové

Mezi příznivci Donalda Trumpa, kteří ve středu ve Washingtonu pronikli do budovy Kapitolu a na několik hodin paralyzovali jednání amerických zákonodárců, byl také 60letý Richard Barnett. Ten se dostal až do kabinetu předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, kde zanechal hanlivý vzkaz a odkud ukradl obálku určenou poslanci Billymu Longovi.

Richard Barnett sebral v kanceláři Nancy Pelosiové obálku s dopisem. Foto: Profimedia.cz
Výtržník z Kapitolu se chlubil, že ukradl dopis z kanceláře Pelosiové

Svým úlovkem z kanceláře se Barnett, který si říká Bigo, chlubil po návratu před budovu dalším protestujícím.

Když ho odchytil reportér New York Times Matthew Rosenberg a otázal se ho, proč obálku ukradl, odvětil: „Já jsem nic neukradl, nechal jsem jí tam na stole čtvrťák.“

Reportérovi Barnett líčil, že byl do kanceláře demokratky Pelosiové vtlačen. „Slušně jsem zaklepal, ale pak mě dav lidí natlačil do dveří,“ řekl.

Když už se tak dovnitř dostal, tak si prý hodil „nohy na stůl, poškrábal se na koulích“ a zanechal demokratce vzkaz se slovy „Nancy, Bigo byl tady, ty krávo“.

„Tenhle příběh nejspíš odvyprávím také policii, až mě bude převážet do vězení v DC,” dodal Barnett s tím, že si je vědom, že svým činem porušil federální zákon.

Podle zjištění amerických médií je Barnett dlouholetým podporovatelem Donalda Trumpa a trvá na tvrzení, že prezidentské volby, v nichž jeho favorit prohrál, byly zmanipulované.

Na Facebooku má Barnett několik fotek se střelnou zbraní a Gadsdenovou vlajkou, která se stala symbolem patriotismu.

Richard Barnett v kanceláři Nancy Pelosiové

Foto: Profimedia.cz

V listopadu loňského roku na svůj profil napsal, že bude kandidovat na post guvernéra Arkansasu v roce 2022 za „platformu zdravého rozumu“.

Americký Senát ve středu jednal o potvrzení výsledků prezidentských voleb, které vyhrál demokrat Joe Biden nad republikánem Donaldem Trumpem. Příznivci dosluhujícího Trumpa však obsadili budovu Kongresu, ve kterém Senát sídlí, a jednání na šest hodin přerušili. Vpád výtržníků si vyžádal čtyři lidské oběti.

BEZ KOMENTÁŘE: Trumpovi příznivci vtrhli do Kapitolu

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků