Hlavní obsah

VIDEO: Přesně tři roky po Katrině ohrožuje Louisianu bouře Gustav

Počet obětí bouře Gustav v Karibiku vystoupal na 22. Živel míří k pobřeží USA. Zasáhnout může i Louisianu, která před tříletým výročím řádění hurikánu Katrina vyhlásila výjimečný stav a evakuovala dělníky z těžebních věží při pobřeží. Meteorologové varují, že Gustav může zesílit na hurikán.

VIDEO: Přesně tři roky po Katrině ohrožuje Louisianu bouře Gustav

Gustav zabíjel hlavně na Haiti a v Dominikánské republice, která se teprve vzpamatovávala po předchozí bouři. Ve středu se bouře přehnala nad Kubou a Jamajkou a ohrožuje Kajmanské ostrovy. Gustav zřejmě míří k Louisianě, jejíž ropná zařízení spolu s texaskými produkují čtvrtinu americké ropy a 15 procent zemního plynu.

Dělníci od těžebních věží při pobřeží už byli odvoláni a federální úřady vyhlásily výjimečný stav. V pátek si v Lousianě a Mississippi připomínají smutné výročí hurikánu Katrina, který v roce 2005 zdevastoval deltu Mississippi. New Orleans, který tehdy živel z velké části srovnal se zemí, zvažuje povinnou evakuaci.

„Víme, že (Gustav) směřuje k Mexickému zálivu, nejsme ale jistí, kam přesně. Předpokládáme, že bouře zesílí na třetí stupeň, tedy v hurikán,“ řekl Rebecca Waddingtonová z Národního střediska pro hurikány v Miami.

Průměrná odchylka v pětidenních předpovědích místa dopadu bouře na americkém pobřeží je zhruba 500 kilometrů. Gustav tedy může udeřit kdekoliv od jižního Texasu po floridský výběžek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků