Hlavní obsah

VIDEO: New Orleans čeká masový návrat lidí

Starosta New Orleansu, který kvůli hurikánu Gustav zažil téměř kompletní evakuaci, vzkázal obyvatelům, že se od čtvrtečních časných hodin mohou do města začít vracet. Ray Nagin však varoval, že celé městské části zůstávají bez proudu, je poškozen odpadní systém a třeba v nemocnicích je jen zlomek zaměstnanců.

VIDEO: New Orleans čeká masový návrat lidí

Město kvůli Gustavovi, jenž New Orleans navzdory očekávání plně nezasáhl, opustilo 200 000 lidí. Úřady proto zřídily kontrolní stanoviště, která mají přílivovou vlnu navrátilců regulovat.

Gustav se k pobřeží Louisiany přiblížil přesně tři roky poté, co hurikán Katrina v roce 2005 zničil většinu New Orleansu a zabil téměř dva tisíce lidí. Nagin nařídil povinnou evakuaci města s tím, že se blíží bouře století. Domovy v Louisianě opustilo na dva milióny lidí, šlo o nejrozsáhlejší evakuaci v dějinách státu.

Gustav nakonec na New Orleans neudeřil plnou silou a částečně se městu vyhnul. Na rozdíl od roku 2005 navíc vydržely hráze.

Američané zaznamenali osm úmrtí spojených s živlem, čímž počet obětí hurikánu překročil stovku. Gustav zabíjel už minulý týden v Karibiku.

V New Orleansu přesto dál platí zákaz nočního vycházení kvůli obavám z rabování. Zrušen by měl být ve středu o půlnoci místního času.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků