Hlavní obsah

Venezuelská stíhačka ohrožovala nad Karibikem americký špionážní stroj

Americká armáda zveřejnila videozáznam, na němž je zachycen incident, který se stal v pátek v mezinárodním prostoru nad Karibikem. Venezuelská stíhačka ruské výroby Suchoj Su-30 se nebezpečně přiblížila k americkému letadlu EP-3, napsal server týdeníku Focus s odkazem na informace americké armády.

Venezuelská stíhačka ohrožovala nad Karibikem americký špionážní stroj

„Agresivní manévr v mezinárodním vzdušném prostoru nad Karibikem ohrozil v pátek americký stroj EP-3,“ uvedla americká armáda v neděli na Twitteru. Americký stroj se v tu chvíli nacházel na „mezinárodně uznané a schválené misi“.

„Spojené státy provádějí mnoha národy schválené rutinní detekční a monitorovací mise v regionu, aby byla zajištěna bezpečnost našich občanů a partnerů,“ dodala americká armáda.

Incident podle americké armády „demonstruje bezohledné a nezodpovědné chování venezuelského prezidenta Nicolase Madura“. Akce navíc prokázala „nezodpovědnou vojenskou podporu Ruska Madurovu nelegitimnímu režimu, který podkopává právní stát“.

Stroj EP-3 slouží pro elektronický průzkum. Je vybaven specializovanou elektronikou a radarovými systémy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků