Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

V USA chtějí soudit čtyřleté dítě, zavinilo smrtelnou nehodu na kole

Čtyřletá Juliet Breitmanová ještě ani nechodí do první třídy, podle newyorského soudce je ale dost stará na to, aby byla souzena za nehodu na bicyklu. Při ní omylem narazila do 87leté ženy, která později zemřela.

Foto: Profimedia.cz
V USA chtějí soudit čtyřleté dítě, zavinilo smrtelnou nehodu na kole

Soudce na Manhattanu ve svém rozhodnutí odmítl odložit žalobu za zranění z nedbalosti proti Juliet. Tu spolu s její matkou a dalšími osobami žalují dědicové sedmaosmdesátileté Claire Managhové, která byla údajně těžce zraněna, když do ní v dubnu 2009 Juliet narazila na kole při honičce po chodníku s kamarádem. Zraněná o tři měsíce později zemřela.

Juliet tehdy chyběly tři měsíce do pěti let. Rozhodnutí soudu znamená, že může pokračovat také žaloba proti tehdy čtyřletému Jacobovi Kohnovi, který byl druhým malým účastníkem nehody, a proti jeho rodině.

Soudce zamítl tvrzení, že by Juliet neměla být souzená proto, že v době nehody na ni dohlíželi její rodiče. Podle jeho zdůvodnění "přítomnost rodičů nedává rozumnému dítěti volnou ruku pouštět se do tak riskantního chování, jako je například běhání přes silnici". Dodal, že nejsou náznaky či důkazy, že by dítě tohoto věku nemělo být schopné "docenit nebezpečnost najetí bicyklem do starší ženy".

Anketa
Myslíte si, že čtyřleté dítě je odpovědné za nehodu, kterou způsobí na kole?
ano, má už na to dost rozumu, aby poznalo, že když narazí do člověka, zraní ho
6.8 %
ne, odpovědnost nesou rodiče
13 %
ne, je to nešťastná náhoda, u dětských her se to může stát
80.2 %
Celkem hlasovalo 16917 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků