Hlavní obsah
 

Útok v texaském kostele má další oběť. Muž v nemocnici podlehl zraněním

Nedělní střelecký útok v kostele u texaského města Fort Worth si podle nové bilance vyžádal dvě oběti. V pondělí to oznámila agentura AP s tím, že těžkým zraněním podlehl postřelený muž. Při incidentu zahynul také střelec, který je třetím mrtvým. Útočníka, jehož identitu a motiv policie zatím nezveřejnila, zneškodnila ozbrojená ochranka kostela.

 
Útok v texaském kostele má další oběť. Muž v nemocnici podlehl zraněním

V kostele na předměstí Fort Worth bylo v době útoku přes 240 lidí. Jedna ze svědkyň události Isabela Arreolaová vypověděla, že útočník seděl v její blízkosti a že z něj měla ještě před událostí špatný pocit. Zdálo se jí, že měl převlek včetně falešných vousů. O útoku řekla, že muž vstal, vytáhl brokovnici ukrytou pod oblečením a začal střílet, rychle byl ale zneškodněn dvěma farníky, kteří působili jako dobrovolná ostraha.

Lidé se schovávají v lavicích během střelby. Útočník a střílející ochranka je vidět v horní části snímku.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

„Byla jsem hodně překvapená, protože jsem nevěděla, že tolik lidí je v kostele ozbrojených,“ řekla. Bohoslužba byla přenášena živě prostřednictvím internetu a ze zveřejněných záběrů je patrné, že na útočníka ostraha ihned vystřelila. Na videu jsou vidět i další ozbrojení farníci, kteří k útočníkovi běží.

Zastřelili ho po šesti sekundách

Zástupce texaského guvernéra Dan Patrick rychlý zásah farníků ocenil a prohlásil, že střelec byl zabit šest sekund poté, co začal střílet. Dvojice, která jako první na útočníka zareagovala, podle Patricka zachránila množství životů. Dodal, že k rychlému zneškodnění útočníka pomohly i texaské zákony, které umožňují legálním držitelům střelných zbraní být ozbrojeni i v kostelech, pokud to církevní instituce povolují.

Ačkoli úřady k obětem žádné podrobnosti neuvedly, místní obyvatelka Tiffany Wallaceová za jednoho mrtvého označila svého otce Antona Wallaceho. Uvedla, že její otec byl v baptistickém kostele jáhnem.

„Utíkala jsem k němu a poslední věc, co si pamatuji, je, jak žádá o kyslík a jak ho držím a říkám mu, že jsem ho milovala a že to zvládne,“ řekla. V nemocnici ale těžkým zraněním podlehl.

Druhým ze zabitým je podle informací AP člen ostrahy. Tomu nasvědčuje video, na kterém je vidět, že útočník jako první střílí na muže, který vytahuje zbraň.

O útočníkovi policie pouze sdělila, že o něm měla několik záznamů a že pocházel z okolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků