Hlavní obsah

Učitelka se snažila děti před střelcem chránit vlastním tělem

Dvaapadesátiletá Anne Marie Murphyová je jednou z obětí páteční střelby v americkém městě Newtown. Policie ji nalezla mrtvou v jedné ze tříd spolu s dětmi. Podle médií ležela na dětech, z čehož usuzují, že žena je bránila vlastním tělem.

Učitelka se snažila děti před střelcem chránit vlastním tělem

Otec Murphyové Hugh McGowan označil její čin za hrdinský. Ale ani to nestačilo. Dvacetiletý Adam Lanza měl dostatek munice a zastřelil nejen ji, ale i skupinu dětí ve třídě.

Murphyová pracovala jako speciální pedagožka a věnovala se jednomu žáků ve třídě.

„Malovala, byla vtipná, pracovitá a měla ráda zábavu,“ popsala její matka Alice.

Dvacet sedm andělů symbolizuje oběti střelce v Newtownu v Connecticutu.

Foto: Mike Segar, Reuters

K tragédii se vyjádřili i další rodiče obětí, i když jich nebylo mnoho. Jedním z mála rodičů dětských obětí, který promluvil, byl Robbie Parker, otec šestileté Emily. Ve velmi podrobném projevu mluvil o své nejstarší dceři jako o chytrém a milujícím dítěti, které pomáhalo svým dvěma mladším sestrám.

Emilie Alice Parkerová, jedna z obětí šíleného střelce

Foto: ČTK/AP

Americká policie zveřejnila seznam obětí. Je na něm dvacet dětí ve věku šesti a sedmi let a šest dospělých. Mezi dětmi je 12 mrtvých dívek a osm chlapců. Dospělé oběti jsou všechny ženy, včetně ředitelky školy Dawn Hoschsprungové, která šla na pomoc, když střelbu zaslechla. [celá zpráva]

Ředitelka školy Sandy Hook Elementary School Dawn Hochsprungová

Foto: Reuters

Mezi obětmi jsou tři dospělí, s nimiž měl střelec Adam Lanza před masakrem konflikt. Čeho se týkal, policie nesdělila. Tvrdí, že zná motiv jeho činu, zatím ho ale nezveřejnila. [celá zpráva]

V některých obětech bylo až 11 střel. Všichni mrtví v sobě měli více než jednu střelu. Útočník tak nestřílel bezhlavě kolem sebe. Se zraněními byl ošetřen jen jeden člověk.

Rodiče děti neidentifikovali přímo, lékaři jejich obličeje a výrazně znaky vyfotografovali a ukázali rodičům.

Lidé přicházejí do Newtownu uctít památku obětí

Foto: Joshua Lott, Reuters

Lékař Wayne Carver, který ohledával těla na místě činu řekl, že děti byly zastřeleny z poloautomatické zbraně, některé z bezprostřední blízkosti. "Ptáte se mě, kolik vypálil střel? Nemohu ani říct, kolik jsem jich našel," řekl Carver.

Do Newtovnu míří americký prezident Barack Obama, setká se s rodinami pozůstalých a uctí památku obětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků