Hlavní obsah
Adam Lanza na snímku z roku 2005 Foto: ČTK

Nechápu, proč střílel, omluvil se otec útočníka z Newtownu rodinám obětí

Otec Adama Lanzy, který v pátek ve škole v americkém Newtownu zastřelil 26 lidí, není s to pochopit, proč k tragédii došlo. Rodinám obětí, mezi nimiž převažují malé děti, se prostřednictvím médií omluvil. Do města se chystá americký prezident Barack Obama.

Adam Lanza na snímku z roku 2005 Foto: ČTK
Nechápu, proč střílel, omluvil se otec útočníka z Newtownu rodinám obětí

"Naše rodina truchlí se všemi, které tato strašná tragédie zasáhla," uvedl Peter Lanza, jehož 20letý syn Adam je podle dosavadního vyšetřování tím, kdo střílel. Vyšetřován byl i starší syn, ten ale zřejmě se střelbou neměl nic společného.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie zveřejnila identitu obětí školního masakru v Newtonu

Video: Reuters

Úřady už také potvrdily, že útočník nejprve zabil svou matku a po masakru ve škole obrátil zbraň proti sobě. Masakr má tedy celkem 28 obětí. Vyšetřovatelé se zatím snaží o útočníkovi zjistit bližší podrobnosti, mají patrně už i představu o jeho motivu.

Adam Lanza (třetí zprava) na snímku ze školy

Foto: ČTK

"Žádná slova nemohou přesně vyjádřit, jak jsme tím zlomeni," pokračoval útočníkův otec. Rodina prý nechápe, jak se taková věc mohla stát. "I my si tu otázku klademe," řekl a dodal, že rodina s úřady plně spolupracuje na objasnění tragédie.

Bílý dům oznámil, že prezident Barack Obama přijede do Newtownu, aby tam uctil památku obětí a setkal se s jejich rodinami.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků