Hlavní obsah
Houstonští policisté při zásahu Foto: Richard Carson , Reuters

U houstonské univerzity postřelili šest lidí při oslavě rappera

Šest lidí bylo zraněno v Houstonu, postřelili je ve středu během slavnostního večera na Jižní texaské univerzitě. Akce se konala na počest rappera Trae, který se snaží pomáhat mládeži v problémech.

Houstonští policisté při zásahu Foto: Richard Carson , Reuters
U houstonské univerzity postřelili šest lidí při oslavě rappera

Mezi zraněnými je i jeden student afroamerického původu. Pět lidí včetně něj bylo převezeno do nemocnice. Žádný není v ohrožení života, řekla mluvčí školy Eva Pickensová.

Střílet se začalo kolem po půl deváté večer. Svědek Peter Role ohodnotil množství vypálených střel přirovnáním k velkému ohňostroji: „Bylo to jako 4. července. Slyšeli jsme střelbu a všichni skočili na zem,“ sdělil Role, který na akci zajišťoval hudbení vystoupení. Jedna z kulek zasáhla i pneumatiku jeho vozidla.

Podle policie šlo o boj mezi znepřátelenými gangy. Se slavností střelba nesouvisela. Neměla nic společného ani s Traem, ačkoli se zábavné odpoledne konalo právě na jeho počest. Město ho ocenilo za pomoc problémové mládeži. Za mlada byl sám na šikmé ploše. Trae podle své mluvčí střelbu nezaslechl, odešel mezi 8:30 a 8:45.

Akce začala už ve tři odpoledne. Její součástí byly jízdy na ponících, grilování, koncerty, malování obličejů. Také se zdarma prováděly testy na HIV a sexuálně přenosné choroby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků