Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

Trumpův rekorní den, poslal 115 tweetů

Americký prezident Donald Trump proslul mimořádnou aktivitou na sociální síti Twitter, jeho páteční výkon je ale nejspíš rekordní. Šéf Bílého domu podle agentury AP poslal nebo přeposlal 115 tweetů, zvláštní pozornost věnoval hlasování právního výboru Sněmovny reprezentantů, který schválil články ústavní žaloby proti jeho osobě.

Americký prezident Donald Trump Foto: Evan Vucci, ČTK/AP
Trumpův rekorní den, poslal 115 tweetů

„Jak můžete čelit impeachmentu, když jste neudělali nic špatného,” napsal Trump. „Podle ničemných demokratů ve vedení sněmovny by byli pohnáni k ústavní žalobě všichni naši prezidenti,” postěžoval si prezident v dalším tweetu.

Prezident povýšil Twitter na svůj hlavní komunikační prostředek. Novináři akreditovaní v Bílém domě si stěžují, že Trump prakticky zrušil pravidelné briefingy, běžné za minulých prezidentů. Podle analytiků dává Trump přednost přímé komunikaci s národem a jeho stručná a často nevybíravě útočná sdělení nakonec využívají i média. Prezidentský twitterový účet nyní sleduje 67,5 milionu uživatelů.

Páteční dávka nebyla určena jen impeachmentu, Trump si "podal" i švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou, propagoval svůj golfový klub na Floridě, komentoval rodící se obchodní dohodu s Čínou nebo gratuloval šéfovi britských konzervativců Borisi Johnsonovi k volebnímu vítězství.

Trumpovy aktivity si povšiml i Joe Biden, bývalý americký viceprezident a nejžhavější kandidát na demokratickou nominaci do boje o Bílý dům. „Dej si už pokoj, člověče,” napsal Biden.

„Ospalý Joe dobře ví, co to je dát si pokoj,” odpověděl Trump.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků