Hlavní obsah
Donald Trump Foto: Joe Skipper, Reuters

Trumpovi odpůrci ve Phoenixu blokovali cestu na jeho mítink

Odpůrci Donalda Trumpa, který usiluje o republikánskou nominaci pro kandidaturu na amerického prezidenta, v sobotu ve Phoenixu blokovali hlavní silnici na předměstí, kde miliardář vystoupí na dalším ze svých mítinků.

Donald Trump Foto: Joe Skipper, Reuters
Trumpovi odpůrci ve Phoenixu blokovali cestu na jeho mítink

Protestující zastavili podle agentury AP svoje auta uprostřed silnice a vytáhli transparenty s nápisy "Zbavte se Trumpa" a "Musíme zastavit Trumpa", a skandovali hesla jako "Trump znamená nenávist". V místě se vytvořila několikakilometrová zácpa. Z aut znělo troubení rozčílených řidičů, kteří nemohli projet.

Akce se uskutečnila ale až dlouho poté, co se davy zájemců shromáždily na mítinku ve Fountain Hills.

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Branky a nahrávky: 12. Taratuchin (Grigorenko, Pěrežogin), 45. Grigorenko (Taratuchin, Pěrežogin), 52. Trubačev (Polušin, Tjutin) - 13. Parenteau (Bouchard, White), 37. Upshall (Laich, Parenteau). Rozhodčí: Radbjer - Feola, Takula. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.594.

Rusko: Medvěděv - Grebeškov, Tjutin, Kornějev, Kolcov, Kondratěv, Ljubušin, Fachrutdinov, Ježov - Polušin, Trubačev, Ovečkin - Pěrežogin, Taratuchin, Grigorenko - Anšakov, Kajgorodov, Žerděv - Arťuchin, Pestunov, Šiškanov. Trenér Rafael Išmatov.

Kanada: Fleury - Eminger, Bell, Woywitka, Colaiacovo, Stajan, White, Rouleau, Paetsch - Paille, McClement, Tootoo - Laich, Bouchard, Parenteau - Campbell, Roy, Lupul - Upshall, Wellwood, Gordon. Trenér Marc Habscheid.

Trump uzavřel v posledních měsících politické spojenectví s místním šerifem Joem Arpaiem, který je znám zejména podobnými ostrými výroky o přistěhovalectví.

Trump doufá, že se mu podaří uspět v Arizoně v rámci dalšího boje o prezidentskou nominaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků