Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Axel Schmidt, Reuters

Trumpova podpora je rekordně nízká, ukazuje průzkum

Podpora amerického prezidenta Donalda Trumpa dosahuje podle průzkumu televize ABC News a listu The Washington Post pouze 36 procent. V posledních 70 letech jde o nejnižší podporu, jakou hlava státu po půl roce ve funkci měla. O průzkumu informoval v neděli server Politico.

Americký prezident Donald Trump Foto: Axel Schmidt, Reuters
Trumpova podpora je rekordně nízká, ukazuje průzkum

Trumpovi se v tomto ukazateli nejvíc přibližuje Gerald Ford, kterého v únoru 1975 po půl roce v Bílém domě podporovalo 39 procent Američanů. Barack Obama a George Bush mladší, dva Trumpovi předchůdci, měli po půl roce podporu ve výši 59 procent.

Průzkum ukázal, že 63 procent dotázaných považuje za nepatřičnou schůzku nejstaršího Trumpova syna s ruskou advokátkou, která mu měla předat kompromitující informace o Hillary Clintonové, protikandidátce nynější hlavy státu v loňských volbách. Šedesát procent Američanů si myslí, že Rusko se loni pokoušelo prezidentské volby ovlivnit, a podle 67 procent dotázaných v tom Moskvě Trumpovi poradci pomáhali.

Podle 38 procent účastníků průzkumu prezident nijak výrazně nepokročil v plnění svých volebních slibů. Pětapadesát procent Američanů si myslí opak. Dvě třetiny dotázaných nevěří, že prezident je schopen jednat jménem USA se světovými vůdci. Podle poloviny Američanů jsou Spojené státy pod Trumpovým vedením slabší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků