Hlavní obsah
Donald Trump (vlevo), James Mattis a Mike Pence (vpravo) Foto: Mike Segar, Reuters

Trump uvažuje o Mattisovi pro obranu a o Romneym pro diplomacii

Nastupující americký prezident Donald Trump uvažuje o jmenování generála Jamese Mattise ministrem obrany. Bývalý kandidát republikánů na prezidenta z roku 2012 Mitt Romney, se kterým měl Trump ostré spory v letošní předvolební kampani, by se pak mohl stát šéfem diplomacie USA. Trumpův mluvčí dodal, že budoucí americký prezident pokračuje v sérii setkání s řadou osobností, o kterých uvažuje jako o kandidátech na ministry ve své vládě.

Donald Trump (vlevo), James Mattis a Mike Pence (vpravo) Foto: Mike Segar, Reuters
Trump uvažuje o Mattisovi pro obranu a o Romneym pro diplomacii

Trump se setkal s bývalým velitelem ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku Mattisem již v sobotu v New Jersey. "Generál James 'Mad Dog' (Šílený pes) Mattis, o kterém se uvažuje jako o ministru obrany, byl včera (v sobotu) velmi působivý. Opravdový generál generálů!," napsal Trump na Twitteru, který používá stále jako hlavní komunikační prostředek s veřejností.

Budoucí viceprezident Mike Pence zase v rozhovoru pro televizní stanici Fox News uvedl, že Romney je "vážně zvažován" na funkci ministra zahraničí společně s dalšími. Romney, s nímž se Trump rovněž v sobotu setkal, ke schůzce řekl, že jejich konverzace byla důkladná a dalekosáhlá a týkala se různých mezinárodních témat.

Trump se má funkce prezidenta oficiálně ujmout 20. ledna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků