Hlavní obsah

Trump uvažuje o Mattisovi pro obranu a o Romneym pro diplomacii

20. 11. 2016, 19:25 – New York

Nastupující americký prezident Donald Trump uvažuje o jmenování generála Jamese Mattise ministrem obrany. Bývalý kandidát republikánů na prezidenta z roku 2012 Mitt Romney, se kterým měl Trump ostré spory v letošní předvolební kampani, by se pak mohl stát šéfem diplomacie USA. Trumpův mluvčí dodal, že budoucí americký prezident pokračuje v sérii setkání s řadou osobností, o kterých uvažuje jako o kandidátech na ministry ve své vládě.

Foto: Mike Segar, Reuters

Donald Trump (vlevo), James Mattis a Mike Pence (vpravo)

Článek

Trump se setkal s bývalým velitelem ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku Mattisem již v sobotu v New Jersey. "Generál James 'Mad Dog' (Šílený pes) Mattis, o kterém se uvažuje jako o ministru obrany, byl včera (v sobotu) velmi působivý. Opravdový generál generálů!," napsal Trump na Twitteru, který používá stále jako hlavní komunikační prostředek s veřejností.

Budoucí viceprezident Mike Pence zase v rozhovoru pro televizní stanici Fox News uvedl, že Romney je "vážně zvažován" na funkci ministra zahraničí společně s dalšími. Romney, s nímž se Trump rovněž v sobotu setkal, ke schůzce řekl, že jejich konverzace byla důkladná a dalekosáhlá a týkala se různých mezinárodních témat.

Trump se má funkce prezidenta oficiálně ujmout 20. ledna.

Reklama

Výběr článků