Hlavní obsah
Prezident Donald Trump se představil jako filmový boxer Rocky Balbou. Foto: Profimedia.cz

Trump šokoval fotkou s tělem Rockyho

Žárlí na svůj ruský protějšek Vladimira Putina, nebo se chce předvést jako bojovník v Bílém domě či šampion Spojených států. Řadu podobných otázek, ale i výsměch vzbudil tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ho představuje jako filmového boxera Rockyho Balbou. Fotomontáž se objevila na prezidentově účtu bez jakéhokoli vysvětlení.

Prezident Donald Trump se představil jako filmový boxer Rocky Balbou. Foto: Profimedia.cz
Trump šokoval fotkou s tělem Rockyho

„Kdoví, jak (tuto fotomontáž) máme interpretovat? Možná 45. prezident dostal ránu do hlavy. Nebo nám třeba dává najevo, že je bojovník. Nebo snad má plné zuby všech těch úderů pod pás, když o něm lidé říkají ošklivé věci jako ´proč chytá ženské za číču?´,“ píše list The Guardian.

„Americký prezident očividně žárlí na svého ruského kolegu Vladimira Putina, proto ta fotomontáž namakaného boxera v ringu ‚nahoře bez‘,“ píše rakouský server Krone. V komentáři naráží na Putinovy fotografie, v nichž se šéf Kremlu prezentuje světu jako „tvrdý chlapák a vášnivý sportovec“, často s odhalenou hrudí.

Vladimir Putin na dovolené v roce 2017

Foto: Profimedia.cz

Německý deník Bild dává fotomontáž do souvislosti s nastupujícím volebním kláním, kdy Trump v boji o druhé období v Bílém domě dostává proti sobě tvrdého soupeře v osobě mediálního magnáta multimilionáře Michaela Bloomberga.

Mnozí uživatelů Twitteru vysvětlují Trumpův krok tak, že fiktivní boxer Rocky zvítězil nad proradným ruským soupeřem Ivanem Dragem, který měl pověst neporazitelného. „Rocky Rusko porazil – Trump jim výhry přenechává,“ napsal komik Nick Jack Pappas.

Originální plakát na film Rocky III se Sylvestrem Stallonem

Foto: Profimedia.cz

Podle dalších názorů se Trump možná touto fotomontáží snaží dát najevo svou sílu v době, kdy čelí vyšetřování Kongresu kvůli údajnému shánění kompromitujících materiálů na svého pravděpodobného soka v prezidentském klání Joea Bidena, kvůli kterému kontaktoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Může to být také narážka na výrok, kterým v úterý komentoval svůj zdravotní stav a kdy se nechal slyšet, že mu lékaři při nedávné zdravotní prohlídce řekli, že má „nádhernou hruď“.

Bojovník narcis

Jiní si pochvalují, že „v Bílém domě je bojovník“, a dávají mu najevo vděk za to, že „je naším šampionem“. „Žádný prezident jako Donald Trump se nerval tak tvrdě za pracující, bohabojné, vlastenecké (...) americké občany,“ ocenil Trumpa Allen Sutton, editor konzervativního portálu StewardshipAmerica.

Trumpovi kritici naopak tweet označili za výraz jeho narcismu. „Jsem to jenom já, nebo vyvolala tato fotka Trumpa Rockyho i u někoho jiného pocit, že si snad ublinknu?“ napsala herečka Angela Belcaminová.

Agentura Reuters připomíná, že film Rocky IV, v němž se objevil ruský padouch Ivan Drago, měl ve Spojených státech premiéru 27. listopadu 1985, což by mohlo vysvětlit, proč Trump fotomontáž zveřejnil zrovna v tento den. Představitel Rockyho Balboy Sylvester Stallone v rozhovoru s magazínem Variety v roce 2016 řekl, že „Donalda Trumpa miluje“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků