Hlavní obsah
Donald Trump a Ted Cruz Foto: ČTK/AP

Trump s Cruzem se do sebe pustili kvůli manželkám

Manželky dvou hlavních uchazečů o republikánskou prezidentskou nominaci se staly středem zájmu volební kampaně poté, co se před úterními volebními shromážděními v Utahu objevily fotografie nahé ženy Donalda Trumpa. Newyorský miliardář poté zacílil hněv na svého soka Teda Cruze a jeho choť.

Donald Trump a Ted Cruz Foto: ČTK/AP
Trump s Cruzem se do sebe pustili kvůli manželkám

Bývalá modelka Melania Trumpová se tento týden objevila na plakátech v Utahu, kde kandidáti v úterý bojovali o delegátské hlasy. Fotografii, na níž pózuje nahá, doprovází text: "Seznamte se s Melanií Trumpovou. Vaší budoucí první dámou. Nebo můžete v úterý dát hlas Tedu Cruzovi."

Snímek z roku 2000, kdy již byla modelka slovinského původu Trumpovou přítelkyní, vzbudil velkou pozornost na sociálních sítích.

Na plakátu je text Seznamte se s Melanií Trumpovou. Vaší budoucí první dámou. Nebo můžete v úterý dát hlas Tedu Cruzovi.

Trum ppřičetl použití plakátu, zjevně zacíleného na konzervativní utažské voliče, jejichž část tvoří členové mormonské církve, Cruzovým stoupencům a zaútočil na ženu texaského senátora.

"Dávej si pozor, prolhaný Tede, nebo prozradím tajemství o tvé manželce," napsal na Twitteru magnát, který Cruze často označuje za lháře.

Trump nabídl fotografie obou žen k porovnání s tím, že dál to nemá cenu komentovat.

Trump obviňuje Cruze ze lži.

Cruz utažský volební souboj s velkým náskokem vyhrál.

Nebuď srab

Heidi Cruzová se v kampani prezentuje jako úspěšná žena pracující pro investiční banku Goldman Sachs, která pevně stojí za svým mužem.

Cruz: Donalde, skuteční muži na ženy neútočí.

Konzervativní senátor ve středu přešel do protiútoku a prohlásil, že plakát není dílem jeho týmu. "Donalde, jestli se pokusíš zaútočit na Heidi, tak si ještě větší srab, než jsem si myslel," zněla jeho twitterová odpověď.

Bývalá modelka Melania Trumpová

Foto: Joe Skipper, Reuters

Osobní útoky jsou v letošní kampani zvláště z Trumpových úst poměrně častou záležitostí, rodinným příslušníkům kandidátů se však zatím vyhýbaly.

Cruzová se prý možného zveřejnění čehokoli nebojí, neboť Trump prý jen mlží. "Zřejmě víte, že většina věcí, které Donald Trump tvrdí, nemá reálný základ," řekla novinářům během volebního mítinku ve Wisconsinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků